NOVINKY

Ani po letošní návštěvě České republiky Bill Clinton neodjíždí bez nového saxofonu

Amati Kraslice, tradiční český výrobce hudebních nástrojů, má tu čest oznámit předání saxofonu bývalému prezidentovi Spojených států amerických, panu Billu Clintonovi, při setkání na půdě Velvyslanectví USA v Praze. Tento okamžik je spojen s výročím 30 let od chvíle, kdy tehdejší český prezident Václav Havel předal panu Clintonovi saxofon taktéž od Amati a ten na něj následně v jazzovém klubu Reduta v Praze spontánně zahrál. „Chtěl bych vám předat něco do vaší sbírky. Je to pravý český výrobek,“ říkal tehdy Havel Clintonovi při předávání a ukazoval mu speciální věnování, tedy vyrytý Havlův podpis s pověstným srdcem. 

Vítězem trombonové soutěže Pražské jaro je Portugalec Gonçalo Nova

Poslední soutěžní den završilo finále trombonové soutěže. Trojice finalistů strávila neděli 14. května pilnou přípravou na svá závěrečná vystoupení.

Během slavnostního večera Smetanovou síní pražského Obecního domu zazněly skladby Concertino Es dur op. 4 pro trombon a orchestr od Ferdinanda Davida a Koncert pro trombon a orchestr „Don Chisciotte o un autoritratto“ od Juraje Filase. Obě skladby byly provedeny ve spolupráci s PKF – Prague Philharmonia pod vedením dirigenta Ondřeje Vrabce.

AMATI věnuje cenu pro obor Trombon na festivalu Pražské jaro 2023

Amati Kraslice měla tu čest se účastnit na Mezinárodní hudební soutěži Pražské jaro 2023 a věnuje cenu pro obor Trombon. 
Ve dnech 8.5.2023 - 11.5.2023 jsme prezentovali nástroje Amati a V.F.Červený v Národním domě na Vinohradech. 

20.-21. května 2022 veletrh PROMUZIKA

20.-21. května 2022 jsme se zúčastnili veletrhu PROMUZIKA. První ročník veletrhu proběhl pod taktovkou Asociace výrobců hudebních nástrojů v industriálních prostorách PETROF Gallery v Hradci Králové. Patronem akce, která proběhla pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje a primátora Hradce Králové, byla skupina Chinaski.

Jsme hrdým partnerem pilota F3 Romana Staňka

Teprve 18-ti letý Roman v italské Imole 24.4.2022 zvítězil v hlavním závodě Formule 3 jako první Čech v historii.

Zpět v plném provozu

Po pandemii jsme se vrátili do plného provozu. Naše nástroje znějí líbeznou hudbou po celém světě. Pro výběr toho pravého – od modelů pro začínající hráče až po známé profesionální hudebníky se můžete obrátit přímo na nás nebo na naše partnery. Rádi vám poradíme a vhodný nástroj vybereme.

Image